torsdag 08. februar
Kl. 13:25Ski-hop - Normal bakke kvalifikation, mænd

fredag 09. februar
Kl. 07:00Freestyle - Pukkelpist, kvalifikation, kvinder

Kl. 07:50Freestyle - Pukkelpist, kvalifikation, mænd

Kl. 09:00Kunstskøjteløb - Kort program, kvinder og kortprogram, hold

Kl. 11:55Åbningsceremoni - Direkte

Kl. 18:00Det bedste fra Pyeongchang 2018 - OL Magasin

lørdag 10. februar
Kl. 07:00Snowboard - Slopestyle, kvalifikation, mænd

Kl. 10:55Kortbaneløb på skøjter - 1500 meter, mænd

Kl. 10:55Langrend - 15 km skiathlon, kvinder

Kl. 11:05Kælk - 1. & 2. heat, mænd

Kl. 11:55Hurtigløb på skøjter - 3000 meter, kvinder

Kl. 12:05Skiskydning - Sprint, kvinder

Kl. 13:45Skihop - Normal bakke, mænd

Kl. 13:50Hurtigløb på skøjter - 3000 meter, kvinder

Kl. 15:35Snowboard - Slopestyle, kvalifikation, mænd

Kl. 18:00Det bedste fra Pyeongchang 2018 - OL Magasin

søndag 11. februar
Kl. 07:55Hurtigløb på skøjter - 5000 meter, mænd

Kl. 09:15Kunstskøjteløb - Holdøvelse

Kl. 10:15Snowboard - Slopestyle finale, mænd

Kl. 11:55Kælk - Løb 3 og 4, mænd

Kl. 11:55Freestyle - Pukkelpist, kvalifikation, kvinder

Kl. 12:05Skiskydning - Sprint, 10 km, mænd

Kl. 14:00Langrend - Skiathlon, 15 km + 15 km, mænd

Kl. 15:20Freestyle - Pukkelpist, finale, kvinder

Kl. 16:00Det bedste fra Pyeongchang 2018 - OL Magasin

mandag 12. februar
Kl. 07:00Kunstskøjteløb - Hold

Kl. 07:00Snowboard - Slopestyle finale, kvinder

Kl. 09:00Snowboard - Halfpipe, kvalifikation, kvinder

Kl. 09:15Skiskydning - Sprint, 10 km, mænd

Kl. 10:55Snowboard - Slopestyle, finale, kvinder

Kl. 11:00Skiskydning - 10 km. jagtstart, kvinder

Kl. 11:45Kælk - 1. & 2. heat, kvinder

Kl. 12:00Kælk - 1. heat, kvinder

Kl. 12:50Skiskydning - 12,5 km. jagtstart, mænd

Kl. 13:25Hurtigløb på skøjter - 1500 meter, kvinder

Kl. 13:50Skihop - Normal bakke, kvinder

Kl. 15:10Freestyle - Moguls, mænd

Kl. 17:45Snowboard - Slopestyle finale, kvinder

Kl. 18:00Det bedste fra Pyeongchang 2018 - OL Magasin

tirsdag 13. februar
Kl. 07:00Alpint - Alpin kombination, 1. gennemløb, mænd

Kl. 07:00Snowboard - Halfpipe, finale, kvinder

Kl. 08:35Alpint - Alpin kombination. 2. gennemløb, mænd

Kl. 08:35Snowboard - Halfpipe, kvalifikation, mænd

Kl. 09:50Curling - Mixed double, bronzekamp

Kl. 10:30Alpint - Alpin kombination, 2. gennemløb, mænd

Kl. 10:55Kortbaneløb på skøjter - 500 meter, kvinder

Kl. 11:25Kælk - Løb 3 og 4, kvinder

Kl. 11:55Hurtigløb på skøjter - 1500 meter, mænd

Kl. 12:00Curling - Mixed double, finale

Kl. 13:30Kælk - Løb 4, kvinder

Kl. 13:45Langrend - Sprint, kvinder og mænd

Kl. 13:55Curling - Mixed double, finale

Kl. 13:55Snowboard - Halfpipe, kvalifikation, mænd

Kl. 16:25Snowboard - Halfpipe finale, kvinder

Kl. 18:00Det bedste fra Pyeongchang 2018 - OL Magasin

onsdag 14. februar
Kl. 06:00Curling - Indledende runde, kvinder
Danmark - Sverige
Kl. 09:00Curling - Indledende runde, mænd
Danmark - Sverige
Kl. 10:55Hurtigløb på skøjter - 1000 meter, kvinder

Kl. 12:15Kælk - Toer kælk

Kl. 14:25Nordisk kombineret - Skihop, normal bakke, mænd

Kl. 15:20Nordisk kombineret - Langrend, 10 km, mænd

Kl. 16:05Snowboard - Halfpipe, finale, mænd

Kl. 18:00Det bedste fra Pyeongchang 2018 - OL Magasin

torsdag 15. februar
Kl. 01:55Skeleton - Løb 1 og 2, mænd

Kl. 07:00Kunstskøjteløb - Friløb, par

Kl. 07:00Snowboard - Boardercross, finale, mænd

Kl. 08:25Ishockey - Gruppe C, mænd
Finland - Tyskland
Kl. 09:05Skiskydning - 15 km, kvinder

Kl. 10:05Alpint - Styrtløb, mænd

Kl. 10:50Curling - Indledende runde, kvinder (højdepunkter)
Danmark - Japan
Kl. 11:20Curling - Indledende runde, mænd (højdepunkter)
Danmark - Schweiz
Kl. 11:50Skiskydning - 20 km, mænd

Kl. 11:55Hurtigløb på skøjter - 10 000 meter, mænd

Kl. 14:00Langrend - 10 km, kvinder

Kl. 14:00Kælk - Hold

Kl. 14:35Freestyle - Aerials kvalifikation, mænd

Kl. 15:50Alpint - Storslalom, kvinder

Kl. 18:00Det bedste fra Pyeongchang 2018 - OL Magasin

Kl. 18:08Ishockey - Gruppe C, mænd
Norge - Sverige
fredag 16. februar
Kl. 01:25Skeleton - Løb 3 og 4, mænd

Kl. 07:00Kunstskøjteløb - Kort program, mænd

Kl. 07:00Snowboard - Cross, finale, kvinder

Kl. 08:25Alpint - Slalom, kvinder

Kl. 09:00Curling - Indledende runde, mænd
Italien - Danmark
Kl. 09:25Alpint - Super G, mænd

Kl. 10:30Curling - Indledende runde, kvinder
Danmark - Canada
Kl. 10:35Ishockey - Gruppe B, mænd
USA - Slovakiet
Kl. 11:55Hurtigløb på skøjter - 5000 meter, kvinder

Kl. 12:00Curling - Indledende runde, mænd
Danmark - USA
Kl. 12:15Skeleton - Løb 1 og 2, kvinder

Kl. 13:30Skihop - Stor bakke, kvalifikation, mænd

Kl. 13:30Freestyle - Aerials, finale, kvinder

Kl. 14:50Snowboard - Cross finale, kvinder

Kl. 15:00Langrend - 15 km, fri stil

Kl. 16:15Ishockey - Gruppe C, mænd
Finland - Norge
Kl. 18:00Det bedste fra Pyeongchang 2018 - OL Magasin

Kl. 18:30Ishockey - Gruppe C, mænd
Sverige - Tyskland
lørdag 17. februar
Kl. 01:00Curling - Indledende runde, kvinder
Danmark - Storbritannien
Kl. 07:00Kunstskøjteløb - Frit program, mænd

Kl. 07:00Freestyle - Ski slopestyle, kvalifikation, kvinder

Kl. 08:30Freestyle - Ski slopestyle, finale, kvinder

Kl. 09:00Curling - Indledende runde, kvinder
Danmark - Storbritannien
Kl. 09:50Ishockey - Gruppe A, mænd
Canada - Tjekkiet
Kl. 11:00Alpint - Super G, kvinder

Kl. 12:00Curling - Indledende runde, kvinder
Kina - Danmark
Kl. 12:05Skiskydning - Massestart, 12,5 km, kvinder

Kl. 12:15Skeleton - Løb 3 og 4, kvinder

Kl. 13:10Hurtigløb på skøjter - 1500 meter, kvinder & 1000 meter, mænd

Kl. 13:25Skihop - Lang bakke, mænd

Kl. 14:45Langrend - Stafet, 4x5 km, kvinder

Kl. 14:45Freestyle - Aerials, kvalifikation, mænd

Kl. 16:05Freestyle - Ski slopestyle, finale, kvinder

Kl. 17:40Ishockey - Gruppe B, mænd
Rusland - USA
Kl. 18:00Det bedste fra Pyeongchang 2018 - OL Magasin

søndag 18. februar
Kl. 01:00Curling - Indledende runde, mænd
Norge - Danmark
Kl. 07:00Curling - Indledende runde, mænd
Norge - Danmark
Kl. 07:00Freestyle - Ski slopestyle, kvalifikation, mænd

Kl. 08:50Freestyle - Ski slopestyle, finale, mænd

Kl. 09:00Alpint - Storslalom, mænd

Kl. 10:15Ishockey - Gruppe C, mænd
Tyskland - Norge
Kl. 10:30Langrend - Stafet, 4x10 km, mænd

Kl. 11:55Hurtigløb på skøjter - 500 meter, kvinder

Kl. 12:00Curling - Indledende runde, mænd
Danmark - Sydkorea
Kl. 12:00Bobslæde - Toer, løb 1 og 2, mænd

Kl. 12:05Skiskydning - Massestart, 15 km, mænd

Kl. 13:15Bobslæde - Tomands, 1. & 2. heat

Kl. 14:45Freestyle - Aerials, finale, mænd

Kl. 15:00Skiskydning - 15 km. massestart, mænd

Kl. 16:00Det bedste fra Pyeongchang 2018 - OL Magasin

Kl. 16:05Freestyle - Ski slopestyle, finale, mænd

Kl. 17:20Ishockey - Gruppe C, mænd
Sverige - Finland
mandag 19. februar
Kl. 01:00Curling - Indledende runde, kvinder
USA - Danmark
Kl. 07:00Kunstskøjteløb - Isdans, kort program

Kl. 07:00Snowboard - Big air, kvalifikation, kvinder

Kl. 09:00Curling - Indledende runde, kvinder
USA - Danmark
Kl. 09:05Freestyle - Ski halfpipe, kvalifikation, kvinder

Kl. 10:30Curling - Indledende runde, mænd
Storbritannien - Danmark
Kl. 10:35Ishockey - Semifinale, kvinder
USA - Finland
Kl. 11:55Hurtigløb på skøjter - 500 meter, mænd

Kl. 12:10Bobslæde - Toer bobslæde, løb 3 og 4, mænd

Kl. 13:25Skihop - Holdkonkurrence, lang bakke, mænd

Kl. 15:15Curling - Indledende runde, kvinder
Danmark - Rusland
Kl. 15:25Ishockey - Semifinale, kvinder
Canada - OAR
Kl. 17:00Snowboard - Big air, kvalifikation, kvinder

Kl. 18:00Det bedste fra Pyeongchang 2018 - OL Magasin

tirsdag 20. februar
Kl. 06:00Curling - Indledende runde, kvinder
Storbritanien - Japan
Kl. 07:00Freestyle - Ski halfpipe, finale

Kl. 08:15Freestyle - Ski halfpipe, kvalifikation, mænd

Kl. 08:30Ishockey - Kvalificeringskamp, mænd

Kl. 09:00Kunstskøjteløb - Isdans, det frie program

Kl. 10:00Ishockey - Kvalifikation, playoff, mænd
USA - Slovakiet
Kl. 10:55Kortbaneløb på skøjter - 3000 meter, stafet, kvinder

Kl. 11:00Nordisk kombineret - Skihop, lang bakke

Kl. 12:00Curling - Indledende runde, mænd
Japan - Danmark
Kl. 12:05Skiskydning - Mix stafet

Kl. 12:45Bobslæde - Løb 1 og 2, kvinder

Kl. 13:00Ishockey - Kvalificeringskamp, mænd

Kl. 13:30Nordisk kombineret - 10 km, mænd

Kl. 13:45Kortbaneløb på skøjter - 300 meter, stafet, kvinder
Højdepunkter
Kl. 14:00Nordisk kombineret - Skihop, lang bakke, mænd

Kl. 14:45Nordisk kombineret - 10 km, mænd

Kl. 14:45Freestyle - Ski halfpipe, kvalifikation, mænd

Kl. 15:30Curling - Indledende runde, mænd
Japan - Danmark
Kl. 16:30Freestyle - Ski halfpipe, finale, kvinder

Kl. 17:45Ishockey - Kvalifikation, playoff, mænd
Finland - Sydkorea
Kl. 18:00Det bedste fra Pyeongchang 2018 - OL Magasin

onsdag 21. februar
Kl. 01:00Curling - Indledende runde, kvinder
Schweiz - Danmark
Kl. 01:15Snowboard - Big air, kvalifikation, mænd

Kl. 03:00Alpint - Styrtløb, kvinder

Kl. 04:50Freestyle - Ski cross, finale, mænd

Kl. 06:00Curling - Indledende runde, mænd
Danmark - Canada
Kl. 06:45Curling - Indledende runde, mænd
Sverige - Norge
Kl. 07:00Snowboard - Big air, kvalifikation, mænd

Kl. 08:30Ishockey - Kvartfinale, mænd

Kl. 09:00Curling - Indledende runde, kvinder
Schweiz - Danmark
Kl. 09:00Langrend - Sprint, stafet, mænd og kvinder

Kl. 09:30Freestyle - Ski cross, finale, mænd

Kl. 10:30Kunstskøjteløb - Kort program, kvinder

Kl. 11:00Ishockey - Kvartfinale, mænd

Kl. 11:00Langrend - Hold, sprint, finale, mænd & kvinder

Kl. 11:55Hurtigløb på skøjter - Stafet, mænd og kvinder

Kl. 12:05Curling - Indledende runde, kvinder
Sydkorea - Danmark
Kl. 12:35Bobslæde - Løb 3 og 4, kvinder

Kl. 13:00Ishockey - Kvartfinale, mænd

Kl. 14:45Langrend - Hold, sprint, finale, mænd & kvinder

Kl. 14:50Curling - Indledende runde, kvinder
Sydkorea - Danmark
Kl. 15:30Langrend - Hold, sprint, finale, mænd & kvinder

Kl. 16:20Freestyle - Ski cross, finale, mænd

Kl. 17:50Ishockey - Kvartfinale, mænd

Kl. 18:00Det bedste fra Pyeongchang 2018 - OL Magasin

torsdag 22. februar
Kl. 01:40Alpint - Slalom, 1. gennemløb, mænd

Kl. 03:30Freestyle - Halfpipe finale, mænd

Kl. 04:00Snowboard - Parallel storslalom, kvalifikation, mænd og kvinder

Kl. 05:00Alpint - Kombination

Kl. 05:10Ishockey - Finale, kvinder

Kl. 05:30Alpint - Slalom 2. afdeling, mænd

Kl. 07:00Freestyle - Ski halfpipe, finale, mænd

Kl. 07:00Alpint - Kombination, kvinder

Kl. 07:00Alpint - Slalom, 1. gennemløb, mænd

Kl. 08:15Nordisk kombineret - Hold, skihop, lang bakke, mænd

Kl. 08:25Alpint - Slalom, 2. gennemløb, mænd

Kl. 08:25Ishockey - Finale, kvinder

Kl. 09:10Snowboard - Parallel storslalom, mænd

Kl. 10:10Nordisk kombineret - Hold, skihop, lang bakke, mænd

Kl. 10:15Ishockey - Finale, kvinder

Kl. 10:55Kortbaneløb på skøjter - 500 meter, mænd, 1000 meter, kvinder og 5000 meter stafet, mænd

Kl. 11:15Nordisk kombineret - Stafet 4x5 km

Kl. 12:05Skiskydning - Stafet, 4x6 km, kvinder

Kl. 12:25Curling - Semifinale, mænd

Kl. 13:45Nordisk kombineret - Hold, langrend, mænd

Kl. 13:45Alpint - Slalom, 2. gennemløb, mænd

Kl. 14:35Snowboard - Storslalom, kvalifikation, mænd og kvinder

Kl. 16:10Freestyle - Ski halfpipe, finale, mænd

Kl. 18:00Det bedste fra Pyeongchang 2018 - OL Magasin

fredag 23. februar
Kl. 01:15Snowboard - Big air, finale, kvinder

Kl. 03:00Alpint - Alpin kombination, 1. afdeling, kvinder

Kl. 03:15Kunstskøjteløb - Fri, kvinder

Kl. 05:15Freestyle - Ski cross, finale, kvinder

Kl. 06:40Alpint - Alpin kombination, 2. afdeling, kvinder

Kl. 07:00Alpint - Kombineret, 1. gennemløb

Kl. 07:00Snowboard - Big air, finale, kvinder

Kl. 07:35Curling - Bronzefinale, mænd

Kl. 08:15Alpint - Kombineret, 2. gennemløb, kvinder

Kl. 08:30Ishockey - Semifinale, mænd

Kl. 08:35Freestyle - Ski cross, seedning, kvinder

Kl. 09:25Freestyle - Ski cross, finale, kvinder

Kl. 09:35Kunstskøjteløb - Frit program, kvinder

Kl. 10:55Hurtigløb på skøjter - 1000 meter, mænd

Kl. 12:05Skiskydning - Stafet, 4x7,5 km, mænd

Kl. 12:05Curling - Semifinale, kvinder

Kl. 12:35Freestyle - Ski cross, seedning, kvinder

Kl. 13:00Ishockey - Semifinale, mænd

Kl. 13:05Freestyle - Ski cross, finale, kvinder

Kl. 13:45Hurtigløb på skøjter - 1000 meter, mænd

Kl. 14:35Ishockey - Semifinale, mænd

Kl. 16:15Snowboard - Big air, finale, kvinder

Kl. 17:50Ishockey - Semifinale, mænd

Kl. 18:00Det bedste fra Pyeongchang 2018 - OL Magasin

lørdag 24. februar
Kl. 01:25Bobslæde - 4-mands, løb 1 og 2, mænd

Kl. 02:00Snowboard - Big air, finale, mænd

Kl. 02:30Alpint - Holdkonkurrence

Kl. 04:00Snowboard - Parallel storslalom, finaler, kvinder og mænd

Kl. 06:00Langrend - 50 km klassisk, mænd

Kl. 07:00Alpint - Holdkonkurrence

Kl. 07:00Snowboard - Big air, finale, mænd

Kl. 08:30Curling - Finale, mænd

Kl. 08:35Snowboard - Parallel, storslalom, finale, mænd og kvinder

Kl. 09:05Langrend - 50 km, mænd

Kl. 10:00Bobslæde - 4-mands, løb 1 og 2, mænd

Kl. 10:55Alpint - Team event, mænd og kvinder

Kl. 11:10Curling - Finale, mænd

Kl. 11:55Hurtigløb på skøjter - Massestart, kvinder og mænd

Kl. 13:00Ishockey - Bronzefinale, mænd

Kl. 13:20Snowboard - Parallel, storslalom, finale, mænd og kvinder

Kl. 14:45Snowboard - Big air, finale, mænd

Kl. 16:20Ishockey - Bronzekamp, mænd

Kl. 16:20Hurtigløb på skøjter - Massestart, mænd og kvinder

Kl. 18:00Det bedste fra Pyeongchang 2018 - OL Magasin

søndag 25. februar
Kl. 01:25Bobslæde - 4-mands, løb 3 og 4

Kl. 01:30Kunstskøjteløb - Galla

Kl. 05:00Ishockey - Finale, mænd

Kl. 06:00Curling - Finale, kvinder

Kl. 07:00Bobslæde - 4-mands, løb 3 og 4

Kl. 07:45Langrend - Klassisk stil, 30 km, kvinder

Kl. 08:00Kunstskøjteløb - Galla

Kl. 10:00Langrend - 30 km, kvinder

Kl. 10:00Ishockey - Finale, mænd

Kl. 11:55Afslutningsceremoni - Direkte

Kl. 16:45Afslutningsceremoni -

Vi anbefaler

Curling-guide: Få styr på Blue Hone, hogline og huset

Er du også blevet bidt af curling, men har lidt svært ved at forstå spillet. Så kig med her.

Sendeplan: Det sker til vinter OL i dag

Hvad bliver sendt hvor og hvornår? Få overblik over dagens program til vinter OL her.

DET BEDSTE FRA OL-DAGEN Fed slæde! Historisk løb i tomandsbob

Både Team Stjerne og Team Dupont har været i aktion i dag, og så blev der skrevet historie i de olympiske bobslæder.

Danskerne Se alle danskerne

Curlingskipper Rasmus Stjerne føler sig denne gang bedre rustet til OL

En fortid på rulleskøjter skal udnyttes ved OL for den danske speedskater

Frygten for det værste sidder altid i mor til dansk OL-styrtløber

Team Danmark-støtten blev skåret, men søstrene Dupont gav ikke op