Sådan sender DR fra DM-ugen

DR sender direkte fra DM-ugen fra torsdag til søndag.

Kojo Musah er blandt deltagerne ved DM-ugen i Aalborg. DR sender fra torsdag til søndag. (Foto: Lars Møller © Ritzau Scanpix)

Torsdag

DRTV: 17.55-20

  • 17.55-20.00 Svømning, finaler (Nørresundby Idrætscenter)

Fredag

DR2: 18.00-21.10

  • 18.10: Svømning 50 m fly (k) (Nørresundby Idrætscenter)

  • 18.13: Svømning 50 m fly (m) (Nørresundby Idrætscenter)

  • 18.17: Længdespring, finalerunden (k) (Honnørkajen

  • 19.48: Længdespring finalerunden (m) (Honnørkajen)

  • 20.58: Stand up paddle sprint (k+m) (Limfjorden, Honnørkajen)

DRTV: 17.55-20.45

  • 17.55 - 20.45 Team Gym (Gigantium)

  • 17.55 - 20.00 Svømning, finaler (Nørresundby Idrætscenter)

Lørdag

DR1: 14.30-17.50

  • 14.32: Atletik 110 m Hæk finale (m) (Skovdalen Atletikstadion)

  • 14.35: High Diving finale 1. spring (Limfjordsbroen)

  • 14.55: High Diving finale 2. spring (Limfjordsbroen)

  • 15.15: Atletik 100 m Hæk finale (k) (Skovdalen Atletikstadion)

  • 15.25: Kuglestød (k) (Skovdalen Atletikstadion)

  • 15.58: Atletik 100 m indledende (k) (Skovdalen Atletikstadion)

  • 16.15: Taekwondo, finale ( Honnørkajen)

  • 16.30: Atletik 100 m indledende (m) (Skovdalen Atletikstadion)

  • 16.50: Svømning 100 m fri finale (k) (Nørresundby Idrætscenter)

  • 16.53: Svømning 100 m fri finale (m) (Nørresundby Idrætscenter)

  • 16.56: Svømning 50 m bryst finale (k) (Nørresundby Idrætscenter)

  • 16.59: Svømning 50 m bryst finale (m) (Nørresundby Idrætscenter)

  • 17.02: Svømning 50 m ryg finale (k) (Nørresundby Idrætscenter)

  • 17.05: Svømning 50 m ryg finale (m) (Nørresundby Idrætscenter)

  • 17.08: Svømning 400 m indv. medley (k) (Nørresundby Idrætscenter)

  • 17.15: Atletik 400 m finale (k) (Skovdalen Atletikstadion)

  • 17.20: Atletik 400 m finale (m) (Skovdalen Atletikstadion)

  • 17.30: Brydning finale (Honnørkajen)

  • 17.45: Atletik 100 m finale (k) (Skovdalen Atletikstadion)

  • 17.50: Atletik 100 m finale (m) (Skovdalen Atletikstadion)

DRTV: 13.45-18

  • 13.45-18.00 Atletik (Skovdalen Atletikstadion)

  • 16.45-17.45 Svømning finaler (Nørresundby Idrætscenter)

Søndag

DR1: 15-18

  • 15.02: Trespring finale (Honnørkajen - Spring)

  • 15.15: Atletik 800 m finale (m) (Skovdalen Atletikstadion)

  • 15.20: Atletik 800 m finale (k) (Skovdalen Atletikstadion)

  • 15.25: Styrkeløft finaler (Honnørkajen)

  • 15.40: Atletik 5000 m (m) (Skovdalen Atletikstadion)

  • 16.00: Atletik 5000 m finale (k) (Skovdalen Atletikstadion)

  • 16.35: Atletik 400 m hæk (m) finale (Skovdalen Atletikstadion)

  • 16.45: Svømning 200 m bryst finale (k) (Nørresundby Idrætscenter)

  • 16.50: Svømning 200 m bryst finale (m) (Nørresundby Idrætscenter)

  • 16.55: Atletik 400 m hæk (k) finale (Skovdalen Atletikstadion)

  • 17.00: Svømning 100 m butterfly (k)

  • 17.04: Svømning 100 m butterfly (m)

  • 17.08: Svømning 400 m fri finale (k) (Nørresundby Idrætscenter)

  • 17.15 Svømning 400 m fri finale (m) (Nørresundby Idrætscenter)

  • 17.24: Breakdance (k) (Honnørkajen)

  • 17.33: Breakdance (m) (Honnørkajen)

  • 17.45: Atletik 200 m (k) (Skovdalen Atletikstadion)

  • 17.50: Atletik 200 m (m) (Skovdalen Atletikstadion)

DRTV: 13.45-18

  • 13.45-18.00 Atletik (Skovdalen Atletikstadion)

  • 11.30-16.40 Padel finaler (Honnørkajen)

  • 16.40-17.50 Svømning (Nørresundby Idrætscenter)